Профил на компанијата - Шенжен KTC технологија група
Шенжен KTC технологија група (во понатамошниот текст како "KTC"), основана во 1995 година и со седиште во Шенжен, специјализирана за производство на рамен екран терминал производи. Таа е една од најстарите производители на LCD монитори, LCD телевизори, комерцијални LCD терминали и медицински LCD терминали во Кина.
Во моментов, на Групацијата има повеќе од 6.000 вработени, и интелигентни преработувачката индустрија паркови во Шенжен и Huizhou, со бруто површина од 400,000㎡. Групата се состои главно од Шенжен KTC технологија копродукции, Ltd, Шенжен KTC Комерцијални дисплеј технологија копродукции, Ltd, Шенжен KTC Интелигентна технологија копродукции, Ltd, Шенжен KTC Медицински решенија копродукции, Ltd Huizhou KTC технологија копродукции , Ltd, Хонг Конг KTC технологија копродукции, Ltd, итн
Секогаш да се почитуваат бизнис концепт на "Спроведување на интегритет менаџмент, и се фокусира на квалитет и услуга", KTC е посветена на обезбедување на високо квалитетни производи и служат на клиентите со највисок стандард. Го зајакнува системот за квалитет и заштита на животната средина, и има воспоставено системи за управување со прва класа. KTC е сертифициран во рамките на SGS ISO9001: 2015 за управување со квалитетот, на SGS ISO14001: 2015 систем за управување со животната средина, SGS ANSI / ESD S20.20-2014 електростатско празнење стандард, Кодексот на електронската индустрија на однесување (ЕИКЦ), интеграција на informatization и системи за управување со индустријализацијата, итн
Производи од KTC група поминаа голем број домашни и странски сертификати како што оваа кампања, TCO03, CE, CB, FCC, UL, Сашо, TUV, ROHS, Energy Star и CECP. Исто така, KTC високо ја цени на внатрешно управување и има воспоставено звук PDM, ERP, CRM, SCM и управување со МОН системи.
Како национален hi-tech претпријатие и акредитирана техничка R & D центар во Шенжен, KTC е формирана звук R & D систем - KTC технологија центар, преку повеќе од две децении на континуирано инвестирање и развој. Овој центар се обврзува на мисијата за основни и пред крајот на технологија за истражување и развој, развој на нов производ и надградба на индустријата. R & D архитектура се состои од структурна, електрична, Софтвер, оптички, технологија и производи на одделенија и тестирање и Експериментален центар, кој има стотици професионални R & D инженери и елити од рамен екран терминал индустрија. Секој R & D оддел во рамките на технолошки центар е доделен со нивните задачи, спроведува соработка за развој со напреден систем за соработка за развој на менаџмент (PDM систем), и го следи развојот тренд на индустриска технологија. Нивните R & D ниво и квалитет на инспекциски способност се рангираат меѓу најдобрите во индустријата.
Грижа за раст и развој на секој вработен, KTC има направено извонредни достигнувања во главниот град на влез на квалификувани обука талент, и во воспоставувањето на квалификувани техничар за управување со механизам поттик, итн .; континуирано се подобрува изградба на талент тим и прави големи напори да се привлечат и да се обучи повеќе квалификуван кадар, висок калибар персонал и технички експерти. Преку KTC универзитет, нова програма за менторство на вработените, програма нови столба, внатрешни тренери, интересна група, надворешен други програми за обука за обука и, KTC им помага на вработените да се реализира планирање на кариерата и само-подобрување, ги поттикнува професионална посветеност, вештина напредок и иновација и креативност. KTC е почестен со "Занаетчија обука модел на компанијата во Шенжен" и "Најдобро претпријатие во општествена одговорност Исполнување".
Од KTC влегоа во областа на компјутер монитори во раните 1990-ти, тоа е правење немилосрдните напори во извршување на висок квалитет преку ефикасно управување со претпријатието, Исклучителна изработка и персонализирана услуга, покажувајќи голема конкурентност во рамен областа на паметни екранот. Друштвото е сукцесивно почестен како "Топ 100 Електронски информации претпријатија во Кина", "2008 FORBES КИНА 200 до-и-дојденци", "Кина Топ 10 ТВ во боја извоз компанија", "Топ 500 приватни производствени претпријатија во Кина", " Топ 100 производствени претпријатија во Гуангдонг "," Топ 100 индустриски претпријатија во Шенжен "," Топ 100 независни иновации претпријатија во Шенжен "," Најдобра ODM добавувачи на Комерцијална LCD опрема ", итн, што ја донесе добри социјални ефекти и влијание.
KTC паметни производи се продаваат на земји и региони во Јужна Америка, Северна Америка, Европа, Африка, Австралија и Азија. Друштвото има воспоставено стабилна продажна мрежа и одржува добри односи на соработка со домашни и меѓународни познатиот претпријатија. Во текот на овие години, KTC сковал целосна и звукот на системот на услуги на домашни и странски по продажбата.
Што се прикажување на рамен влегува во нова ера дигитален, интелигентни и мрежа базирана, KTC е проширување на паметни телевизори, медицински дисплеи, комерцијални прикажува и други области, преку континуирана иновација, основни технолошки откритија и сегментација на услуги и прилагодување. Таа стана една од Топ 100 Електронски информации претпријатија во Кина. Со независен систем на R & D и технолошки предности, компанијата е призната како национален hi-tech претпријатија и општинска R & D центар во Шенжен. Тоа е исто така активна во истражување на нови бизнис модели и создавање на нови барања. Врз основа на диференцирани и кориснички производи и услуги, ќе се залага да се отворат нови можности за раст на продажбата и да се изгради и постојано подобрување на производство систем и семејството производ на интелигентна, со што да се постават темелите за стабилен развој на компаниите.
Поглед во иднината, KTC ќе, со нов имиџ и да се почитуваат на услугата концептот на "клиентите прво и создава љубов", континуирано подобрување на неговата способност во иновативен развој, и да се воспостави и да се подобри неговите интелигентни систем за производство, а со тоа да обезбеди на клиентите со висок -квалитетни паметни дисплеј производи и решенија. Со концептот на "технологијата го подобрува нашиот живот", компанијата е маршираат кон поголем обем и на повисоко ниво, настојува да стане светска класа професионални производител на паметни производи рамен екран.